Nowa forma integracji

Nie da się ukryć, że integracja między ludźmi jest bardzo istotna. Nie ma znaczenia czy chodzi o integrację uczniów w szkole, studentów na uczelni wyższej, czy pracowników w przedsiębiorstwie. Jeśli mowa o przedsiębiorstwie to relacje pomiędzy pracownikami mają wielki wpływ na ich efektywność. Dlatego każdemu pracodawcy zależy na tym, aby jego pracownicy żyli ze sobą w dobrych stosunkach. W celu ich poprawy organizowane są wyjazdy integracyjne dla firm.

Wkładki ortopedyczne – dla kogo?

Odpowiedź na pytanie, kto powinien nosić wkładki ortopedyczne nie jest niestety przyjemna. Brzmi ona bowiem: prawie każdy z nas. Mnóstwo osób ma wady i zniekształcenia stóp, większość z nas jednak nie zwraca na swoje dolegliwości większej uwagi. Odciski, nagniotki, pęcherze czy niewielkie kostne guzki traktujemy na ogół jako efekt uboczny trybu życia, może niezbyt przyjemny, ale i niewymagający podnoszenia szczególnego alarmu.

Tymczasem wkładki ortopedyczne mogą znacznie poprawić nasze zdrowie i jakość życia. Powinni zadbać o nie ci, którzy odczuwają jakiekolwiek bóle stóp, miednicy czy kręgosłupa, ale poza nimi także osoby niepełnosprawne, osoby cierpiące na nadwagę i otyłość lub cukrzycę, a także osoby pracujące na stojąco oraz sportowcy.

Prace dyplomowe

Nie tylko opracowywanie własnej prezentacji maturalnej wymaga starannego planowania oraz opracowywania szczegółowej bibliografii. O wiele trudniejszym zadaniem jest pisanie prac dyplomowych, przy których podanie w swoim dziele choćby myśli, bądź tezy innego autora bez podania źródła oznacza plagiat i wiąże się z wysokimi konsekwencjami prawnymi.


Bibliografia powinna zostać umieszczona w tekście po aneksach, z kolei po niej warto umieścić rysunki oraz wykresy ukazujące wyniki przeprowadzonych doświadczeń. Każdy z nich powinien być opatrzony przypisem oznaczającym źródło. Nawet informacje usłyszane z ust wykładowcy na wykładzie powinny zostać oznaczone. Pisanie prac dyplomowych wymaga też umiejętnego sporządzania przypisów, najlepiej w stylu harwardzkim, bądź też polskim. Ich połączenie stanowi z kolei styl oksfordzki.

Firma prywatnypromotor.org przygotowała opracowanie tematu.

28.10.2010. 10:04